- - - - - - - - - WWW.BHFUDBAL.INFO - - - - - - - - - -

nedjelja, 26. rujna 2010.

Velež - Željezničar ( izvještaj )

Utakmica između Veleža i Željezničara donijela je dosta uzbuđenja, i možemo reči da je opravdala epitet derbija ovog 8. kola. Željeznicar je slavio gostujuću pobjedu od 3-1, ali nije sve izgledalo tako blistavo na početku utakmice, jer je Velež poveo golom Velagića u 15. minuti utakmice. Željezničar je uspio izjednačiti u 33. minuti utakmice, kada je sa bijele tačke precizan bio Zajko Zeba, a rezultatom 1-1 je i završilo prvo poluvrijeme, koje je pored ova dva gola, obilježeno i sa dva crvena kartona, po jedan na obe strane, tačnije, u 40. minuti susreta sudija je pokazao crveni karton Kazaziću iz Veleža, i Svraki iz ekipe Željezničara. U drugom poluvremenu mnogo bolja igra Željezničara, što je rezultiralo golom u 68. minuti susreta, strijelac je bio Čolić, a nedugo nakon toga je Velež ostao bez još jednog igraća, ovaj put crveni je dobio Zaimović. Tačku na i stavio je Višća, koji je postigao pogodak u 88. minuti utakmice, za konačnih 3-1. Velež se nakon ove utakmice nalazi na 10. mjestu sa isto toliko bodova, a Željezničer trenutno zauzima 2. mjesto na tabeli sa 15 bodova.